19. martā trīs Ozolnieku novada skolās - Salgales pamatskolā, Garozas pamatskolā un Ozolnieku vidusskolā  - viesojās vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmumu "Eko Rija", lai vides lekcijās skolēniem stāstītu par videi draudzīgu dzīvesveidu, atkritumu pareizu šķirošanu un pārstrādi, kā arī atkritumu apsaimniekošanu novadā.

Ozolnieku novada skolēni mācās dzīvot videi draudzīgi

Vides izglītības lekcijās piedalījās 120 Ozolnieku novada skolu skolēni un skolotāji, lielākoties no 5. -7. klašu grupas. Lekcijās piedalījās arī "Clean R" talismans - strādīgā un rūpīgā Skudru, kas īpaši iepriecināja skolēnus un nodrošināja jautras fotoiespējas. 

"Clean R" un "EKO Rija" ar vides lekcijām ir viesojušies vairāku Latvijas novadu skolās un tāpēc bija īpaši iepriecināti par Ozolnieku novada skolēnu labajām zināšanām vides jautājumos. Visās apmeklētajās skolās tiek šķirota un vākta makulatūra, skolās ir speciālie konteineri baterijām, kuros bērni labprāt met izlietotās baterijas. Skolotāji ar bērniem pārrunā jautājumus par atkritumu pareizu apsaimniekošanu mājās un skolā. Arī lekciju laikā skolotāji izrādīja aktīvu interesi par izglītojošiem materiāliem, interneta vietnēm un interaktīvām spēlēm, kuras izmantot stundu ietvaros. 

Īpaši aizrautīgi vides lekciju apmeklētāji diskutēja par to, kur jāmet dažādi atkritumu un iepakojuma veidi, piemēram, spuldzes, olu trauciņi, kā arī klades ar laminētiem vākiem. Daļa skolēnu iepriekš nezināja, bet lekcijā iemācījās, ka pirms plastmasas pudeli met paredzētajā konteinerī, to ir jāizskalo un jāizžāvē, lai nesabojātu pārējo šķiroto atkritumu konteinera saturu un taupītu vietu konteinerā. Skolēni bija pārsteigti par to, cik lielas izskatās no atkritumiem izveidojušās salas Atlantijas okeānā.

"Ozolnieku vidusskola pārstāv EKO skolu tīklu un tas nozīmē, ka bērnu interese un izpratne par būtiskiem vides jautājumiem šeit ir augstā līmenī. Lekciju laikā mums vajadzēja vien atkārtot svarīgākās atkritumu apsaimniekošanas nianses, un tālāk jau skolēni paši uzdeva daudzveidīgus, izsmeļošus jautājumus. Skolēnus interesēja arī praktiskā atkritumu apsaimniekošanas puse - kā tiek veidoti un organizēti sadzīves atkritumu izvešanas maršruti, kas notiek ar šķirotājiem atkritumiem pēc to savākšanas u.c. Paldies skolām par sadarbošanos un bērniem par aktivitāti lekcijās!" stāsta Guntars Levics, "Eko Rija" un "Clean R" valdes loceklis. 

< atpakaļ