Stikla šķirošanas akcijas "Šķirojam stiklu!" ietvaros tapusi jauna populārā hiphopa izpildītāja Edavārdi dziesma, kurā viņš rosina gādāt par vides resursu efektīvu izmantošanu, šķirojot stiklu. Dziesma pieejama: http://ej.uz/7mba

Stikla šķirošanas akcijas ietvaros tapusi jauna mūziķa Edavārdi dziesma

2018. gada februārī Rīgā tika uzsākta stikla šķirošanas akcija "Šķirojam stiklu!", kuras mērķis ir būtiski palielināt stikla kā otrreizēji pārstrādājamās izejvielas šķirošanas, savākšanas un nodošanas pārstrādei apjomus Rīgā. Lai to panāktu, galvaspilsētā tiks būtiski palielināta dalītās atkritumu vākšanas konteineru pieejamība. Līdz akcijas sākumam bija 1000 konteineru stikla atkritumu šķirošanai, bet projekta organizatoru mērķis ir šo skaitli vairāk nekā trīskāršot, pilsētā uzstādot vairāk nekā 3000 konteineru. Daļa no tiem jau ir uzstādīti un aprīkoti ar detalizētu izglītojošu informāciju par pareizo stikla šķirošanu.

Projekta dalībnieki – vides pakalpojumu uzņēmumi SIA "Clean R", SIA "EKO Rija" un SIA "Zaļā josta", kā arī lielākais Rīgas namu apsaimniekotājs "Rīgas namu pārvaldnieks" – ir apvienojuši resursus, lai sakārtotu un nodrošinātu tādu stikla šķirošanas infrastruktūru Rīgā, kas iedzīvotājiem radītu pēc iespējas mazāk šķēršļu un atrunu atkritumu šķirošanas sākšanai.

Jāatzīmē, ka galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi rada gandrīz 50% no visa Latvijas sadzīves atkritumu apjoma, bet diemžēl Rīgā iedzīvotāju atkritumu šķirošanas paradumi nav paraugs citiem. Akcijas organizatori ir izvēlējušies stiklu, jo tas jau šobrīd ir visvairāk un apzinīgāk šķirotais izlietotā iepakojuma atkritumu veids: stiklu regulāri šķiro 15,7% un neregulāri 10,8% rīdzinieku, tā šķirošana iedzīvotājiem ir saprotama, tomēr infrastruktūra Rīgā nepietiekama. 

Projekta organizatori aicina Rīgas ēku pārvaldniekus, uzņēmumus, biroju ēku apsaimniekotājus, iestādes un citus interesentus iesaistīties šajā akcijā, piesakot savu vēlmi līdzdarboties. Lai to izdarītu, akcijas mājaslapā www.skirostiklu.lv ir jāaizpilda pieteikums, un akcijas organizatori sazināsies ar interesentiem, lai izvietotu nepieciešamo un piemērotāko konteineru stikla šķirošanai. Informāciju par Rīgā jau esošajiem, pieejamajiem konteineriem stikla šķirošanai var atrast akcijas kartē, konteineru izvietojums tiks papildināts un mainīts. 

Dziesma pieejama: http://ej.uz/7mba.

< atpakaļ