Februāra beigās Jūrmalas izglītības iestādēs noslēdzās vides izglītības lekciju cikls, kuru organizēja vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmumu "Eko Rija".

Noslēdzies vides izglītības lekciju mēnesis Jūrmalā

Vides izglītības lekcijas norisinājās sešās Jūrmalas skolās, un kopumā ap 320 Jūrmalas 5.-7. klašu skolēniem iepazinās ar to, kā dzīvot videi draudzīgi, kā pareizi apsaimniekot sadzīves atkritumus, kā šķirot atkritumus un nodot tos otrreizējai pārstrādei. 

Lekcijas norisinājās Jaundubultu vidusskolā, Mežmalas vidusskolā, Lielupes pamatskolā, Pumpuru vidusskolā, Kauguru vidusskolā un Slokas pamatskolā. Ar vides izglītības lekcijām skolās viesojās lektores kopā ar "Clean R" talismanu – strādīgo un rūpīgo Skudru –, kas īpaši iepriecināja skolēnus. 

"Clean R" pārstāvji atzīst, ka Jūrmalas skolēni lekcijās ir bijuši atvērti un pozitīvi noskaņoti dzīvot un rīkoties videi draudzīgi. Daļai no viņiem jau bija priekšzināšanas un izpratne, kā pareizi šķirot atkritumus, bet daļa apņēmās to darīt turpmāk. Iepriecina, ka vairākas skolas jau bija spērušas būtiskus soļus pretī pareizai saimniekošanai  – šeit bērni jau aktīvi šķiro makulatūru, kā arī ir pieejami speciāli konteineri izlietotajām baterijām. Lekciju laikā ne tikai bērni aktīvi atbildēja uz jautājumiem, bet arī skolotāji labprāt piedalījās diskusijās, izdibināja neskaidros jautājumus un meklēja atbildes uz tiem.

"Lekciju laikā bērni aktīvi iesaistījās, bija atvērti, kā arī pēc prezentācijas dalījās savās pārdomās, uzdeva jautājumus un patiesi interesējās par videi draudzīgu dzīvesveidu. Dzirdējām dažus sakām: “Tagad mājās arī šķirošu.” Tas mums bija īpaši iepriecinoši, jo tika sasniegts mūsu mērķis – bērniem likt aizdomāties par pareizu atkritumu šķirošanu, iesaistīties šajā procesā pašiem un mudināt pievienoties tam arī savas ģimenes. Paldies visu skolu, kurās viesojāmies, skolotājiem un bērniem!" saka Guntars Levics, "Eko Rija" un "Clean R" valdes loceklis. 
 

< atpakaļ