29. oktobrī, Pumpuru vidusskolā norisinājās sociālas uzņēmējdarbības atbalsta pasākums, kurā Jūrmalu apkalpojošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar vides pakalpojumu sniedzēju "Eko Rija"  izglītoja apmeklētājus par atbildīgu atkritumu šķirošanu.

Jūrmalas ģimeņu izglītošana atkritumu šķirošanā

Svētdien, 2017. gada 29. oktobrī, Pumpuru vidusskolā norisinājās sociālās uzņēmējdarbības atbalsta pasākums, tika rīkots tirdziņš “Garāžas izpārdošana jeb Lieliskais garāžseil”. 
Pasākums pulcēja Jūrmalas un apkaimes aktīvās ģimenes un tā bija iespēja bērniem un viņu vecākiem pārdot noderīgas mantas un pašu darinātus rokdarbus, kā arī labāk iepazīties jaukā, muzikāli izklaidējošā un reizē ļoti saimnieciskā pasākumā. Pasākuma programma bagātināja vides izglītības aktivitātes un muzikālā programma. 
“Lieliskais garāžseil” ir sociālās uzņēmējdarbības atbalsta pasākums. To organizēja sabiedriskā labuma organizācija “Vecāku atbalsta biedrība” kopā ar Pumpuru vidusskolu, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju un Britu padomes Latvijā atbalstu. 

Vides izglītojošo sadaļu pasākumā nodrošināja Jūrmalu apkalpojošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar vides pakalpojumu sniedzēju "Eko Rija", kas tirdziņa apmeklētājiem stāstīja par atbildīgu atkritumu šķirošanu. Aktivitātes laikā, ar 5 izglītojošo video palīdzību, šķirošanas spēli un izdales materiāliem, iedzīvotājiem tika sniegta praktiskā informācija par sadzīves atkritumu šķirošanas iespējām, kā to pareizi darīt, kā atpazīt šķirojamās frakcijas un tās pareizi sagatavot šķirošanai
Par to, lai pasākums būtu arī interesants un izklaidējošs, rūpējās Lauras Railas vokālais ansamblis, Lienes Šomases bērnu un jauniešu studija un biodeju projekts “Biodanza”. 

Pasākumu organizatori, vecāku atbalsta biedrības pārstāve Ieva Šmite pastāstīja, ka pasākuma galvenais uzdevums ir veicināt ģimeņu ar bērniem sabiedrisko līdzdalību Jūrmalā un piejūras reģionā: “Mūsu uzdevums ir šādā veidā mazināt ģimeņu sociālo atstumtību, uzlabot sabiedrības integrāciju, veidot apkaimju un ideju kopienas un palīdzēt tām sadarboties. Šādi pasākumi ir labs sākums – cilvēki iepazīstas, tirgojas, mainās ar lietām. Tā ir zaļa domāšana, jo samazinām gan atkritumu daudzumu, gan patēriņu.” 

 

< atpakaļ