2020. gada  februāra izskaņā un marta sākumā vides izglītības komanda devās uz vairākām izglītības iestādēm Latvijas novados, lai tur runātu ar skolēniem un pedagogiem  par pareizu atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar atkritumiem, ceļu uz drošāku un tīrāku vidi un mūsu planētas nākotni. Šoreiz, pēc skolēnu iniciatīvas pārrunājām depozīta sistēmas ieviešanu, tās iespējamos plusus un mīnusus.

EKO Rija un Clean R vides lekciju komanda februārī un martā viesojas Jūrmalā, Vangažos un Inčukalnā

2020. gada  februāra izskaņā un marta sākumā vides izglītības komanda devās uz vairākām izglītības iestādēm Latvijas novados, lai tur runātu ar skolēniem un pedagogiem  par pareizu atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar atkritumiem, ceļu uz drošāku un tīrāku vidi un mūsu planētas nākotni. Šoreiz, pēc skolēnu iniciatīvas pārrunājām depozīta sistēmas ieviešanu, tās iespējamos plusus un mīnusus.

Skolās viesojās vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" un izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma "Eko Rija” vides izglītības komanda kopā ar ar “Clean R” talismanu - čaklo skudru. 24. februārī komanda viesojās Majoru vidusskolā, kur lekciju apmeklēja 130 skolēni, bet pēc tam devās uz Jūrmalas sākumskolu “Taurenītis”, kur lekcijā piedalījās ap 100 bērniem, diskutējot par  atkritumu šķirošanas nepieciešamību. 2. martā vides izglītības komanda viesojās  Vangažu vidusskolā un Inčukalna pamatskolā, kur kopā ap 150, 4.-6. klases skolēnu piedalījās vides izglītības lekcijās.

Majoru vidusskolas skolotājas pārdomas lekcijas laikā: “Zilais valis vēl pēdējo reizi mēģināja caurs ūdens līmeni saskatīt sauli. Bet tas nebija iespējams,jo ūdens klāju sedza atkritumi. Valis joprojām ticēja cilvēkiem,kuru dēļ viņš lēni mira. Viņš pēdējo reizi uzsmaidīja ūdens dzīlēm,bet atbildi tik sadzirdēja klusi plastmasas kliedzieni. Zilais valis mira un tomēr ticēja, ka reiz pienāks laiks, kad cilvēki mācīsies to,ko stāsta CleanR komanda. Paldies par iespēju glābt šo vienīgo un skaisto pasauli. Un varbūt,ka tieši šodien kāds zilais valis izdzīvos.”

Vides izglītības programma veidota tā, lai ar spēlēm un diskusijām rosinātu skolu jauniešus sākt domāt par savas, ģimenes, draugu un līdzcilvēku rīcības un dzīvesveida ietekmi uz vides kvalitāti, dabu, un arī cilvēku dzīves kvalitāti. Lekcijās jaunieši runā par izmaiņām, kuras ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi. Vides izglītības eksperti, kopā ar talismanu Skudru lekcijās apsprieda tēmas, kas skar atkritumu šķirošanu un atkritumu apjoma samazināšanu, atkritumu pārstrādi un izejmateriālu otro dzīvi. Runāja arī par to, ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ Latvijā un novērstu vides piesārņošanu. Kā arī gluži praktiski - kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest, kā tiek organizēta atkritumu šķirošana novadā.

2020. gada martā vides izglītības komanda dosies uz Baložu vidusskolu, Pļavniekkalna sākumskolu, Daugmales pamatskolu un Ķekavas vidusskolu. Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" un "Eko Rija" 2019./2020. mācību gada laikā aicina arī citas novadu izglītības iestādes pieteikties vides izglītības lekcijām. Aicinām turpināt šo videi draudzīgo un noderīgo tradīciju un arī šogad izglītības programmā atvēlēt laiku vides lekcijām. Lai pieteiktos tām, lūdzu, rakstiet uz kc@cleanr.lv vai piesakiet lekciju zvanot pa tālruni 28838894. Lekcijas ir sagatavotas un pielāgotas tā, lai tās viegli uztvertu atšķirīgu vecumu pirmsskolas un skolas bērni un jauniešu un, lai viņus iesaistītu videi draudzīgā domāšanā.

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" ir nozares līderis Latvijā, kurš dibināts pirms 75 gadiem. "Clean R” nodarbina vairāk kā 1300 darbinieku, un tas sniedz plašāko vides pakalpojumu klāstu vairāk kā 50 000 klientiem visā Latvijā. Klientiem tiek piedāvāti 40 pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanas, īpašumu uzturēšanas, telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanas un labiekārtošanas jomās, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana.

SIA "Eko Rija" ir SIA "Clean R" meitas uzņēmums, kas 2017. gadā kļuva par iepakojuma ražotāja atbildības sistēmas organizāciju un piedāvā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmu.
 

< atpakaļ